Autor: Olga Pruszkowska

Manager ds. komunikacji i oferty biznesowej w spółce Katalog Marzeń, oferującej vouchery na prezenty w postaci przeżyć.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

7 punktów zwiększających szanse na sukces programu wsparcia sprzedaży

Jak sprawić, by program wsparcia sprzedaży – z reguły dość kosztowna pozycja w budżecie – nie okazał się porażką? Skoro płacimy handlowcom wynagrodzenie, a zarazem inwestujemy dodatkowo w program, który ma ich motywować do osiągania wyników to nie możemy sobie pozwolić na złe decyzje. Ponadto źle przeprowadzony program nie pozostawia nastawienia zespołu w punkcie wyjściowym, tylko wzmaga frustrację, poczucie straty czasu i energii. Jak zatem ograniczyć ryzyko błędów? Warto zwrócić uwagę na 7 aspektów.

Czytaj więcej

Siedem punktów zwiększających szansę na sukces programu wsparcia sprzedaży

Jak sprawić, by program wsparcia sprzedaży – z reguły dość kosztowna pozycja w budżecie – nie okazał się porażką? Skoro płacimy handlowcom wynagrodzenie, a zarazem inwestujemy dodatkowo w program, który ma ich motywować do osiągania wyników, to nie możemy sobie pozwolić na złe decyzje. Ponadto źle przeprowadzony program nie pozostawia nastawienia zespołu w punkcie wyjściowym, tylko wzmaga frustrację, poczucie straty czasu i energii. Jak zatem ograniczyć ryzyko błędów? Warto zwrócić uwagę na siedem aspektów.

Czytaj więcej

Dobrze dobrana nagroda w programie wsparcia sprzedaży, czyli jaka?

O tym, jak rozpocząć przygodę z tworzeniem programu wsparcia sprzedaży, pisałam w „Nowej Sprzedaży” 3/2020. Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że to, co motywuje uczestników do wzięcia udziału w programie, poza ciekawym konceptem, to rodzaj nagród. To, co się wygrywa, jest niezwykle ważne i finalnie może zadecydować o tym, czy ktoś będzie chciał zaangażować się w program.

Czytaj więcej

Dlaczego warto odejść od rutyny?

„Oferta skrojona na miarę, elastyczna, specjalnie dla Państwa”. Znasz to? Zapewniam Cię, że takich ofert Twój klient dostaje całe mnóstwo. Wiem, bo kiedyś też takie pisałam i używałam podobnych określeń. Jeśli masz do przygotowania ofertę biznesową, która ma się wyróżnić i nie zginąć w gąszczu innych, warto dobrze przemyśleć to, co masz do przygotowania. Odejść od rutyny i spojrzeć na nowo.

Czytaj więcej

Jak skutecznie zaprojektować program wsparcia sprzedaży, czyli od czego zacząć? Z cyklu programy wsparcia sprzedaży okiem twórców, uczestników i ekspertów (cz. I)

Programy wsparcia sprzedaży to temat znany, narzędzie stosowane w wielu firmach. Przyjrzeliśmy się mu kompleksowo. Przeprowadziliśmy badanie wśród 20 twórców programów – menedżerów sprzedaży i trade marketingu oraz 262 uczestników programów – handlowców. Sporządziliśmy na tej podstawie raport, w którym wnioski z przeprowadzonych analiz uzupełniliśmy opiniami ekspertów. W prosty sposób opisaliśmy ścieżkę tworzenia programu, by pomóc początkującym twórcom zmierzyć się skutecznie z zadaniem.

Czytaj więcej