Autor: Marcin Staniszewski

Manager, trener sprzedaży, coach. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze sprzedaży, prowadzenia projektów oraz HR. Na przestrzeni lat współpracował z gigantami branży logistycznej w Polsce. Wspiera również firmy działające w innych branżach m.in. automotive prowadząc szkolenia i projekty z związane z obszarem intensyfikacji i automatyzacji sprzedaży, employer branding i projektów HR.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Twój pierwszy raz z… e-commerce, czyli co trzeba wiedzieć, rozpoczynając sprzedaż w sieci

Sprzedaż internetowa to coraz popularniejszy sposób na biznes. Jego założenie jest proste i szybkie, ale wiąże się z wieloma wyzwaniami, które nie wszyscy biorą pod uwagę. Pandemia COVID-19 stała się katalizatorem zdecydowanie wzmacniającym rozwój tego rynku. Tylko z danych platformy Shoper.pl, na której działa ponad 13 tys. sklepów, wynika, że np. liczba transakcji w sklepach spożywczych wzrosła o 374%, a w drogeriach – o 126%!

Czytaj więcej

Szaleństwem jest zachowywać się w ten sam sposób i oczekiwać innego rezultatu, czyli jak przekuć błędy w sukces

Każdy z Was ma za sobą już jakąś część swojej kariery zawodowej. Jedni oczywiście są na początku tej drogi, a inni mają już trochę większy bagaż doświadczeń. Ale zastanawiałeś się, co z tego wynika poza latami liczonymi do emerytury? Czy doświadczenie, które zdobyłeś, procentuje tak, jak byś tego oczekiwał? W poniższym artykule przedstawię, w jaki sposób podejść do tematu niepowielania złych przykładów oraz jak świadomie wkroczyć na ścieżkę rozwoju.

Czytaj więcej

Paczką do celu, czyli jak wykorzystać dane w przygotowaniu i prezentacji oferty  na rynku KEP

Wielu z nas przyszło się zmierzyć z bardzo trudnym momentem w karierze zawodowej. Mam tu na myśli oczywiście pandemię COVID-19. Wiele branż, firm oraz wielu pracowników zetknęło się z widmem utraty dochodów. Były jednak i takie branże, w których sytuacja była wręcz odwrotna, m.in. branża e-commerce i powiązane z nią ściśle usługi logistyczne, czyli firmy, które mają za zadanie dostarczyć zamówienia złożone za pośrednictwem np. sklepów internetowych do klientów końcowych.

Czytaj więcej

Sztuka komunikacji jest językiem przywództwa Jak usprawnić komunikację w firmie

Czy dbałość o wewnętrzną komunikację to podstawowe zadanie, z jakim muszą zmierzyć się menedżerowie na obecnym wymagającym rynku? Wielu z Was zna zapewne podstawowe zasady „właściwej” komunikacji. Bardzo często jednak okazuje się, że znamy je tylko w teorii, a życie pisze swoje scenariusze. Jak zatem przejść od teorii do praktyki?

Czytaj więcej

Tajemnice skutecznych handlowców XXI wieku

Czy w 2019 r. towary lub usługi sprzedaje się inaczej niż dekadę lub dwie dekady temu? Co wpływa na to, że w obliczu dużej konkurencji, klientów oczekujących więcej za mniej, jednak część handlowców realizuje plany sprzedaży? Czy wpływa na to unikalny produkt, umiejętności sprzedażowe, a może szczęście? Pytani przeze mnie handlowcy bardzo często sami mieli problem z udzieleniem odpowiedzi na to pytanie. Co zatem decyduje o skuteczności handlowca? Na co warto zwrócić uwagę, pracując lub dopiero zaczynając pracę w sprzedaży? Jak budować swoją markę osobistą i czy wpływa ona na zwiększenie sprzedaży?

Czytaj więcej