Dołącz do czytelników
Brak wyników

Inne

8 lipca 2019

Polecamy książkę Pawła Baszuro pt. "U mnie działa"
Język branży IT

182

Nie rozumiesz języka branży IT? Sięgnij po tę książkę! Opanuj słownik informatyków, poznaj cykl życia oprogramowania i naucz się komunikacji z branżą IT.

 

Kto choć raz miał do czynienia z informatykami, wie, że rozmowy z nimi często przypominają kontakty z przybyszami z innej galaktyki. Posługują się specjalistycznym żargonem, są mocno skupieni na aspektach technicznych, bywa, że się niecierpliwią, gdy otoczenie nie nadąża za ich tokiem rozumowania. Jeśli rozmówca nie jest zorientowany w branży IT, zwykle trudno mu znaleźć wspólny język z przedstawicielami środowiska i może mieć nie lada kłopot, gdy będzie musiał coś z nimi załatwić.

Ta książka będzie prawdziwym objawieniem dla wszystkich, którzy współpracują z osobami zatrudnionymi w IT. Jej celem jest zaprezentowanie podstawowych terminów używanych w tej dziedzinie, przedstawienie procesu wytwarzania i utrzymania oprogramowania oraz wsparcie w zrozumieniu zagadnień i problemów, które dla informatyków stanowią codzienność. Lektura pomoże tym, którzy chcą poznać specyfikę branży lub są na różne sposoby zaangażowani w projekty IT.

•           Terminologia używana w świecie informatycznym

•           Etapy wytwarzania i wdrażania oprogramowania

•           Definiowanie wymagań i zrozumienie procesu

•           Komunikacja z przedstawicielami środowiska

•           Praktyczne przykłady z życia codziennego

Opanuj informatyczny żargon w mgnieniu oka! Książkę kupisz tu -> //helion.pl/ksiazki/u-mnie-dziala-jezyk-branzy-it-pawel-baszuro,umnied.htm#format/d


Paweł Baszuro

Ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w wytwarzaniu oprogramowania. Pracował przy wielu projektach, między innymi dla Microsoftu, Credit Suisse czy Goldman Sachs. W karierze zawodowej ma szereg ról w projektach informatycznych, od programisty, przez administratora, testera, architekta, analityka biznesowego, po menadżera zespołu. Prowadził również zajęcia ze studentami na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Przypisy