Entuzjaści gier jako konsumenci – co warto o nich wiedzieć i jak do nich dotrzeć?

Marketing

Z szacunków opartych na branżowych raportach firm Newzoo, We Are Social i Meltwater wynika, że liczba entuzjastów gier na świecie w 2023 r. mogła już przekroczyć 4 mld. To ogromna grupa konsumentów, którą warto lepiej poznać, zwłaszcza jeśli chcemy efektywnie do niej dotrzeć.

Miliardy entuzjastów na całym świecie

Granie w gry to obecnie bardzo popularny sposób spędzania wolnego czasu. Według najnowszych wyliczeń Newzoo entuzjaści gier stanowią obecnie 79% całkowitej populacji online. Z tegorocznego raportu We Are Social oraz Meltwater wynika natomiast, że na świecie jest 5,16 mld użytkowników internetu. Na tej podstawie można więc oszacować, że liczba osób zainteresowanych tą formą rozrywki w 2023 r. mogła już przekroczyć 4 mld. To oznaczałoby, że co drugi człowiek na Ziemi jest entuzjastą gier. Zaliczają się do nich nie tylko osoby grające w gry, ale także np. oglądające związane z nimi treści.

POLECAMY

Nastolatkowie płci męskiej to mniejszość

Jak zatem wygląda sytuacja na polskim rynku? Według szacunków przedstawionych w najnowszym raporcie „The game industry of Poland” obecnie w Polsce jest nawet 20 mln graczy. Warto jednak nadmienić, że liczba ta obejmuje nie tylko osoby grające w gry na komputerze, ale także te, które używają do tego celu smartfona. Ta druga grupa jest zresztą liczniejsza, o czym należy pamiętać. Co jednak istotniejsze, z tego samego źródła wynika, że 47% tej grupy stanowią kobiety. Co więcej, aż 80% to osoby dorosłe. Dane te burzą więc część stereotypów na temat graczy. Okazuje się, że w praktyce osoby grające w gry to nie tylko nastolatkowie płci męskiej.

Ilustracja 1
Mapa w grze CS:GO inspirowana Halą Koszyki w Warszawi

Źródło: Grupa Erbud & Gameset

Gaming to nie tylko granie w gry i rywalizacja

Entuzjaści gier to...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Nowa Sprzedaż"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy