Autor: Marcin Leśniewski

Od kilkunastu lat związany z branżą finansową; obecnie na stanowisku Dyrektora Strefy w firmie iCredit; równolegle realizuje się jako trener w zakresie zarządzania; w tym kierunku prowadzi także badania i przygotowuje dysertację doktorską; prywatnie pasjonat zabytkowej motoryzacji i szczęśliwy ojciec dwójki dzieci

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Design thinking – stymulator konkurencyjności

W dobie wysokiego nasycenia rynków produktami i usługami przedsiębiorstwa zmuszone są poszukiwać rozwiązań, które staną się skutecznymi katalizatorami konkurencyjności. Dróg w tej materii może być wiele, natomiast trudno przejść obojętnie nad design thinking. Wspomniana metoda w ostatnim czasie przeżywa prawdziwy renesans.

Czytaj więcej

OD SATYSFAKCJI DO MOTYWACJI

Trudno jest znaleźć duże przedsiębiorstwo, dla którego jednym z fundamentów rozwoju nie będzie skuteczny i efektywny zespół sprzedażowy, zapewniający stały zbyt dla oferowanych produktów czy usług. Podobnie rzecz się ma w kwestii dużo mniejszych podmiotów. Brak możliwości sprzedaży oferowanych dóbr uniemożliwia nie tylko rozwój, ale i przetrwanie organizacji. 

Czytaj więcej

Social Media – skuteczny katalizator rekrutacji

Jeśli w ramach swojej działalności zawodowej zarządzasz zespołem, to w realiach współczesnego rynku będziesz zmuszony zmierzyć się z rekrutacją. Problem w tym, że rekrutacja staje się dla wielu z nas prawdziwą szkołą życia, a samo pozyskanie kandydata, który swoim doświadczeniem i umiejętnościami jakkolwiek mieści się w naszych oczekiwaniach, graniczy z cudem. Mimo że proces rekrutacji przysparza wiele uciążliwości, to w niniejszym artykule skupimy się na wyżej wspominanym problemie pozyskania potencjalnych kandydatów. Jako główne narzędzie w tym procesie omówimy szeroko pojęte media społecznościowe, jednocześnie wskazując, jak ważne jest kreowanie wizerunku pracodawcy przy ich użyciu.

Czytaj więcej