Autor: Grzegorz Miecznikowski

CEO S Words Agency, szkoleniowiec, bloger, specjalista od komunikacji, optymalizacji sprzedaży i rozwoju biznesu; social media geek pełną gębą

hello@grzegorzmiecznikowski.pl 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Skończmy z tym „zamykaniem sprzedaży” w B2B

„Zamykanie sprzedaży” było i jest jednym z głównych obowiązków sprzedawców, o czym powie nam każde ogłoszenie o pracę, każdy trener sprzedaży wychowany na filmach z lat 80. i 90. ubiegłego wieku i każdy program szkolenia sprzedażowego, w którym chcemy wziąć udział. Ale mamy rok 2021 i procesy sprzedażowe oraz zakupowe ulegają zmianom szybciej niż firmy chcą to przyznać, a klienci oczekują od nas zupełnie czego innego.

Czytaj więcej

Buduj relacje, czyli 10 PRZYKAZAŃ SOCIAL SELLINGU NA LINKEDIN

Ludzie kupują od ludzi, od silnych brandów, od autorów, przez swoich znajomych czy kontakt z obsługą klienta. Z drugiej jednak strony, każdemu z nas potrzebny jest sprzedażowy „push”– coś, co sprawi, że w końcu podejmiemy decyzję zakupową. I właśnie od tego mamy social selling i media społecznościowe, takie jak LinkedIn.

Czytaj więcej

JAK OPRACOWAĆ LEJEK SPRZEDAŻOWY WEBINARU?

Seminaria online są wygodne i bezpieczne dla uczestników, zwłaszcza w czasach, kiedy grozi nam pandemia SARS-CoV-2, a firmy masowo odwołują spotkania offline, wyjazdy i konferencje. Jak jednak sprawić, aby nasze webinary konwertowały?

Czytaj więcej

Przełam pierwsze lody! Sposoby na sprzedaż dla mniej śmiałych

Rozmowa biznesowa jest jak flirt. Musisz być zaskakujący, czasem zabawny, konkretny i czarujący. W obu przypadkach najtrudniej przełamać pierwsze lody. Nie licz, że po tekście typu „musisz mieć dużo siniaków, bo spadłaś z nieba” dziewczyna pójdzie z Tobą na randkę. Nie spodziewaj się też, że po kiepskiej i sztywnej rozmowie z potencjalnym klientem zachęcisz go do podpisania kontraktu.
 

Czytaj więcej

AMBASADORZY NA LINKEDIN NOWA TWARZ SPRZEDAŻY

Dla pracodawcy posiadanie ambasadorów to przede wszystkim doskonały sposób na promocję marki pracodawcy – pozyskanie studentów na praktyki i staże, nowych pracowników i zwiększenie sprzedaży. Ambasadorów posiadają zarówno firmy konsultingowe, FMCG, IT, jak i budowlane czy z branży wielkiej dystrybucji.

Czytaj więcej