Autor: Dariusz Jaszcz

Właściciel agencji Lizard i Dialog Możliwości / Człowiek inspiracja
https://www.linkedin.com/in/dariuszjaszcz/

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Design thinking w sprzedaży

Design thinking to przewaga. Przewaga wynikająca z dokonywania zmian, które mają zwiększyć koncentrację na potrzebach drugiego człowieka. To także celowość podejścia do wyzwań, jakie generuje biznes. Jest to również projektowanie działań w taki sposób, aby końcowi odbiorcy mieli jak największą łatwość w użytkowaniu i odbiorze finalnego produktu bądź usługi.

Czytaj więcej

Jak wykorzystać event marketing w sprzedaży?

Event marketing łączy działania marketingowe ukierunkowane na organizację imprez reklamujących dany produkt lub usługę z narzędziami wspomagającymi działania z zakresu komunikacji marketingowej. Z mojego ponaddziesięcioletniego doświadczenia w obszarze organizacji imprez wynika, że event marketing jest zarówno narzędziem, jak i celem. 

Czytaj więcej

Marketing doświadczeń – czego pragną klienci?

Jak twierdzi prof. D. Kahneman, wspomnienie jest ważniejsze niż samo przeżycie jakiegoś wydarzenia, z kolei ekonomiści behawioralni twierdzą, że nasze decyzje w 90% oparte są na emocjach. Wystarczy tylko spojrzeć na biura firmy Google, które swym wystrojem całkowicie zaprzeczają korporacyjnym standardom. Wyglądają bowiem bardziej jak miejsca rozrywki i relaksu. Jeff Bezos stwierdził: „Nie martwi mnie ktoś, kto oferuje ceny o 5% niższe. Niepokoi mnie ktoś, kto może zaoferować klientowi lepsze doznania”.

Czytaj więcej

Social selling, czyli jak skutecznie wzmocnić proces sprzedaży dzięki mediom społecznościowym

Kto jeszcze nie dostrzegł tego, jak media społecznościowe mogą wzmocnić cały proces sprzedaży, warto, aby się nad tym zastanowił. Jednak, aby skutecznie móc przyciągać uwagę odbiorców do swoich usług czy też produktów należy zacząć od przygotowania zarówno strategii sprzedaży, ale również i strategii komunikacji.

Czytaj więcej