Jak motywować i rozwijać zespół?

Strefa szefa

Budowanie i rozwijanie zespołów sprzedażowych to ogromne wyzwanie, w szczególności dla tych przedsiębiorców, którzy marzą o tym, aby tworzyć ofertę wyróżniającą się na rynku oraz miejsce pracy, które inspiruje do zmian. Oto kilka pomysłów na zwiększanie efektywności dzięki wspieraniu zespołu.

We współczesnym świecie coraz więcej firm zaczyna zauważać, że praca nad zespołem to nie tylko wyliczanie liczby godzin i etatów, ale także plany, marzenia, problemy osobiste naszego zespołu oraz ambicje pracowników, którzy chcą się rozwijać. Na początek, dla przypomnienia, krótka definicja. Zespół to określona liczba osób, które pracują dla jednej firmy i mają wspólny, jasno określony cel. Są świadome tego, że każda jednostka indywidualnie angażuje się w dany projekt, dając coś od siebie.

POLECAMY

Zalety budowania zespołów

Lepsza wydajność i produktywność – zespół zawsze wykona zadania szybciej i skuteczniej niż pracownik. Współpraca, wymiana pomysłów między członkami zespołu zawsze przyczyni się do rozwinięcia firmy. Praca w zespole umożliwia podzielenie zadań i obowiązków, co z kolei pozwala na lepsze wykorzystanie czasu i zwiększenie produktywności.

Zwiększona kreatywność – można poznać różne perspektywy i stworzyć fantastyczny pomysł do wdrożenia w strategię firmy. Praca w zespole sprzyja wymianie pomysłów i poglądów, co prowadzi do powstania nowych, innowacyjnych rozwiązań.

Poprawa jakości pracy –...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Nowa Sprzedaż"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy