Autor: Olgierd Sroczyński

Z wykształcenia filozof, zawodowo związany z branżą IT. Obecnie w Synerise zajmuje się wdrożeniami rozwiązań automatyzacji i AI u klientów. Autor publikacji z zakresu etyki i antropologii rynku, interesuje się głównie zagadnieniami racjonalności i (nie)możliwości sztucznej inteligencji.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Czy sprzedawca powinien bać się automatyzacji?

Czy należy się bać, że maszyny zabiorą nam pracę? Automatyzacja niewątpliwie zmieni proces sprzedażowy i pracę sprzedawcy. Jednak warto się przyjrzeć temu z drugiej strony, to znaczy korzyści dla sprzedawcy z wykorzystania automatyzacji.

Czytaj więcej

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w sprzedaży bankowej

Sztuczna inteligencja to hasło, które od lat 50. XX wieku przeżywa wzloty i upadki – zarówno jeżeli chodzi o popularność, jak i o postępy w badaniach (głównie motywowane środkami przeznaczanymi na R&D). Obecnie niewątpliwie mamy do czynienia z okresem wzrostu, który napędzany jest przede wszystkim dostępnością coraz lepszych rozwiązań w zakresie infrastruktury obliczeniowej i zarządzania bazami danych.

Czytaj więcej

Dlaczego dane to nie wszystko?

Hasło big data całkiem niedawno zaczęło robić furorę również w branży usług B2B i wielu dyrektorów sprzedaży nieomal popadło w kompleksy. Dlaczego? Uświadomili sobie, że go nie stosują. Jednak prawda jest taka, że big data stosowało i nadal stosuje niewiele firm, przede wszystkim dlatego, że jest to zabawa – jak sama nazwa wskazuje – dla dużych graczy.

Czytaj więcej