Autor: Dorota Sędek

Przedsiębiorca i praktykujący menedżer, trener i rekruter. Od 2016 r. „Uczy szefów stawać się liderami”, prowadząc szkolenia i konsultacje we własnej firmie Can do! Consulting. Podczas 14-letniej kariery zawodowej zarządzała w sumie ponad 1000 pracowników, wspierając w rozwoju 130 menedżerów. Specjalizuje się w branżach: retail, fashion, beauty, fitness & wellness, automotive. Doktorantka 5 semestrów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, absolwentka studiów MBA oraz studiów podyplomowych z psychologii w biznesie.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Magia codzienności

Zarządzanie zespołem handlowym to dla menedżerów nieustające wyzwanie. Każdy chciałby, aby jego zespół realizował ambitnie cele w sposób ciągły i to z uśmiechem na twarzy. Firmy więc prześcigają się w konstruowaniu coraz doskonalszych systemów wynagradzania i premiowania. To niewątpliwie najsilniejszy motywator dla wszystkich pracowników, szczególnie w przypadku działów handlowych działa wzmacniająco na chęć wchodzenia przez pracowników na wyżyny swoich możliwości.

Czytaj więcej

Dlaczego pracownicy nie lubią CRM-ów?

Gdy pytam uczestników moich szkoleń lub pracowników firm, z którymi współpracuję, co sądzą o systemie CRM, funkcjonującym w ich firmie, z reguły obserwuję mieszane uczucia i grymas na ich twarzach. Z kolei ci menedżerowie, którzy mogą pochwalić się zaimplementowanym systemem CRM w firmie, z dumą o nim opowiadają. Najczęściej słyszę, że ich zdaniem jest on w pełni funkcjonalny, uszyty na miarę potrzeb organizacji. Natomiast Ci, którzy go nie posiadają, deklarują zdecydowaną konieczność wdrożenia jakiegokolwiek CRM-u, upatrując w jego braku główny powód wszystkich problemów organizacji.

Czytaj więcej

Zarządzanie strukturą rozproszoną w praktyce

Kto kiedykolwiek pracował w terenie (jako operacyjny, regionalny, zarządzający, terenowy czy inny area menedżer odpowiedzialny za funkcjonowanie oddziałów), ten poznał wyzwania wiążące się z tym stanowiskiem. Tysiące kilometrów podróży, całe dnie w samochodzie spędzone na walce z korkami i żywiołami meteorologicznymi. I oczywiście nasz zespół – rozsypany po większym lub mniejszym terenie, za którego wyniki odpowiedzialność ponosi menedżer. W niniejszym artykule odpowiemy na pytanie, jak skutecznie zarządzać zespołem rozproszonym.

Czytaj więcej