Quantum Qguar, dostawca systemów IT dla logistyki, rozwija swój Program Partnerski

Otwarty dostęp

Programy afiliacyjne i partnerskie to coraz popularniejsza forma współpracy między przedsiębiorstwami. Niedawno swój Program Partnerski uruchomiła firma Quantum Qguar – krakowski producent systemów informatycznych dla magazynowania i logistyki.

Program Partnerski Quantum to propozycja skierowana do przedsiębiorstw, które są zainteresowane rozwojem swojej oferty o systemy IT do zarządzania łańcuchem dostaw. Partnerskie firmy, w zależności od swoich potrzeb, możliwości i wybranego modelu współpracy, mogą:

POLECAMY

  • pozyskiwać leady dla Quantum Qguar,
  • samodzielnie sprzedawać oprogramowanie,
  • serwisować i/lub wdrażać systemy.

 

 

– W ramach Programu Partnerskiego opracowaliśmy dwie ścieżki rozwoju, handlową i wdrożeniową. Niektóre firmy, zwłaszcza te z branży IT, zdecydują się, by skorzystać z możliwości związanych z obiema ścieżkami. Dla innych bardziej odpowiednia będzie wyłącznie ścieżka handlowa – tłumaczy Artur Kilian, Partner Account Manager.

Ścieżkę handlową Programu Partnerskiego firma kieruje m.in. do dostawców oprogramowania, firm consultingowych (w szczególności z zakresu e-commerce’u i SCM) oraz producentów rozwiązań dla e-commerce’u. Ścieżka wdrożeniowa będzie natomiast odpowiednia dla integratorów oraz producentów oprogramowania.

– W ramach obu ścieżek przygotowaliśmy cztery poziomy partnerstwa. Każdy z nich wiąże się z innym zakresem wzajemnych zobowiązań między Quantum Qguar a partnerem. Jeśli w miarę rozwoju współpracy apetyt partnera będzie rosnąć, będzie mógł awansować na wyższy poziom w ramach danej ścieżki, co będzie wiązać się z większym zaangażowaniem i większymi korzyściami – wskazuje Elżbieta Piotruk, Partner Channel Manager.

 

 

Potencjalni partnerzy mogą poznać szczegóły oraz skontaktować się z Quantum na stronie internetowej Programu:
www.quantumpartnerprogram.eu/pl

Quantum Qguar to lider w branży systemów IT służących do zarządzania logistyką i produkcją. Firma z główną siedzibą w Krakowie jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i zatrudnia około 200 osób. Do klientów przedsiębiorstwa należą centra dystrybucyjne i logistyczne, operatorzy logistyczni, firmy spedycyjno-transportowe i dystrybucyjno-handlowe oraz produkcyjne.

– Chcemy, by nasze produkty pomagały w profesjonalnym zarządzaniu logistyką jak największej liczbie firm, również w naszym kraju. Właśnie dlatego poszukujemy partnerów, którzy dzięki swoim kontaktom będą mogli oferować systemy Qguar w swoim bezpośrednim biznesowym otoczeniu. Końcowi klienci partnerów również zyskają na takiej współpracy: dostęp do sprawdzonego systemu i wysokiej jakości usług – wskazuje Tomasz Hatala, prezes Zarządu Quantum.

Program Partnerski Quantum to rozbudowane przedsięwzięcie, w którego uruchomienie zaangażowane były wszystkie działy firmy. Konieczne było przygotowanie koniecznych procedur i materiałów, również szkoleniowych. Codziennemu wsparciu partnerskich firm służy natomiast nowa jednostka w strukturze Quantum Qguar: Dział Wsparcia Partnera.

– Nawiązanie kontaktu i rozpoczęcie rozmów z potencjalnym partnerem to dopiero początek wspólnej drogi. Jeżeli wtedy pojawia się zrozumienie i wola współpracy z obu stron, wówczas możemy przejść do wdrożenia partnera w tę nową rolę – poprzez szkolenia i certyfikację. Zależy nam na tym, by nasi partnerzy obsługiwali swoich klientów w zakresie systemów Qguar z pełnym profesjonalizmem i pewnością swoich kompetencji – opowiada Elżbieta Piotruk.

 

 

Program Partnerski Quantum zaowocował już umowami z przedsiębiorstwami z Węgier, Litwy czy Ekwadoru. W tym momencie firma skupia się na poszukiwaniach partnerów na swoim rodzimym, polskim rynku.

– Program Partnerski Quantum to szansa – zarówno dla końcowych odbiorców naszych systemów, firm, z którymi nawiążemy współpracę, jak i również dla nas. Przemawia za nami wiele: wysokiej jakości, sprawdzony produkt, lata doświadczenia i świetny zespół. Pora na następny istotny krok w naszym rozwoju: rozbudowę sieci partnerów – podsumowuje Tomasz Hatala.

Szczegóły·      

Przypisy