Przełomowy benefit dla pracowników Supreme Energy. Czy spółka z sektora OZE wstrząśnie rynkiem mieszkaniowym w Polsce?

Zarządzanie zespołem Motywacja Otwarty dostęp

Supreme Energy, dynamicznie rosnąca firma sprzedażowa, jako pierwsza na rynku wprowadziła rewolucyjny benefit, w ramach którego wybuduje domy dla swoich doradców energetycznych. Spółka zadeklarowała wybudowanie i przekazanie na własność domu każdemu handlowcowi, który podpisze określoną liczbę umów i przepracuje w firmie min. 5 lat. Benefit „Your Supreme House” jest sposobem na obniżenie rotacji w zespole sprzedażowym i pierwszą inicjatywą prywatnej firmy, która rozwiązuje problem finansowania zakupu nieruchomości w dobie 30%-owych wzrostów cen mieszkań.

Jestem dumny z wprowadzenia bonusu, który pomoże doradcom energetycznym spełnić marzenie o własnym domu. Obecnie wszystkie firmy sprzedażowe mierzą się z wyzwaniem zmniejszenia rotacji handlowców, którzy zmieniają pracę średnio 3 razy w roku, co sprawia, że w ciągu 5 lat pracują łącznie w 15 przedsiębiorstwach. Naszym strategicznym celem jest dalsze skalowanie biznesu, dlatego stawiamy na utrzymanie i wzmocnienie wysoko zmotywowanego zespołu, którego owoce pracy przełożą się na wzrost wartości spółki – mówi Mateusz Wróbel, Prezes Supreme Energy.

POLECAMY

„Your Supreme House” to innowacyjny benefit pracowniczy, który jest adresowany do doradców energetycznych sprzedających systemy fotowoltaiczne, pompy ciepła i magazyny energii w systemie door-to-door.

Aby skorzystać z benefitu i otrzymać własny dom o powierzchni ok. 90 m2 , handlowcy z Supreme Energy muszą podpisać 50 umów z klientami w każdym roku na przestrzeni 5 kolejnych lat współpracy z Supreme Energy. Po spełnieniu tego warunku Supreme Energy wybuduje w pełni ekologiczny dom, którego rynkowa wartość wyniesie ok. 500 tys. zł.

„Your Supreme House” to uzupełnienie holistycznego systemu bonusów, który stworzyliśmy z myślą o budowaniu skutecznych zespołów sprzedażowych. Doradcy energetyczni z Supreme Energy spełniają już swoje marzenia, wybierając samochody klasy premium oraz wyjeżdżając na luksusowe wakacje za granicą. Teraz zyskają także własny dom, na który wiele osób nie może sobie obecnie pozwolić bez konieczności wieloletniego oszczędzania lub zaciągnięcia wysokiego kredytu hipotecznego – wyjaśnia CEO Supreme Energy.

Wyniki najnowszego badania przeprowadzonego na zlecenie multiporównywarki rankomat.pl wskazują, że zdaniem 62% ankietowanych obecne ceny nieruchomości w Polsce są ekstremalnie wysokie. Aż 67% osób uważa, że spadek cen jest głównym czynnikiem, który mógłby im pomóc w zakupie własnego mieszkania, a według 41% osób istotnym ułatwieniem w procesie nabycia nieruchomości byłyby tańsze kredyty mieszkaniowe. Co czwarty Polak liczy natomiast na skorzystanie ze wsparcia w ramach nowego programu rządowego.

Czy osoby uzależniające zakup nieruchomości od spadku cen na rynku zyskają niedługo szansę na zakup wymarzonego mieszkania lub domu? Marek Wielgo, ekspert portalu RynekPierwotny.pl pozostaje w tej kwestii sceptyczny.

W 2023 r. dostępność kredytów wyraźnie się poprawiła, a rządowy program „Bezpieczny Kredyt 2%” uruchomił wręcz lawinę popytu na nowe mieszkania. Problem w tym, że deweloperzy nie od razu zareagowali odpowiednią podażą. Wskutek potężnej nierównowagi między popytem i podażą w większości metropolii miały miejsce dwucyfrowe podwyżki średniej ceny metra kwadratowego. W tym roku mieszkania nadal będą drożały, i to niezależnie od nowego programu wsparcia. Trudno dziś sobie bowiem wyobrazić spadek cen atrakcyjnych działek oraz kosztów budowy – mówi Marek Wielgo.

Eksperci z porównywarki produktów finansowych i ubezpieczeń – rankomat.pl, zwracają uwagę na fakt, że w 2023 r. ceny nieruchomości w polskich miastach podrożały średnio o 30%. Ogromna popularność programu Bezpieczny Kredyt 2% nie tylko zwiększyła koszt nieruchomości, ale także wydrenowała rynek z mieszkań na sprzedaż.

Preferencje kupujących w dużym stopniu zależą od ich zdolności kredytowej oraz cen mieszkań. Na przykład w 2022 r., na skutek gwałtownego wzrostu oprocentowania kredytów, we wszystkich największych miastach wzrósł popyt na kawalerki, a zmniejszył się na mieszkania trzypokojowe – zauważa ekspert portalu RynekPierwotny.pl.

Nowy benefit pracowniczy wprowadzony przez Supreme Energy sprawi jednak, handlowcy nie będą musieli uzależniać swoich preferencji od aktualnej sytuacji rynkowej.

Nasi doradcy energetyczni, którzy spełnią warunki związane z liczbą podpisanych umów w każdym roku współpracy i uzyskaniem pięcioletniego stażu pracy otrzymają po 5 latach własny dom, którego metraż będzie stały niezależnie od sytuacji panującej na rynku mieszkaniowym – deklaruje Mateusz Wróbel z Supreme Energy.

„Your Supreme House” jest pierwszą inicjatywą prywatnej firmy, dzięki której pracownicy mogą już po 5 latach pracy otrzymać dom na własność. Rewolucyjny benefit pracowniczy stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnego oszczędzania na zakup nieruchomości, kredytów hipotecznych oraz możliwości związanych z rozwojem taniego budownictwa spółdzielczego i publicznego programu budowy mieszkań na wynajem.

Przypisy