Program Partnerski Quantum: propozycja dla firm IT i związanych z logistyką

Otwarty dostęp

Quantum Qguar, producent systemów IT dla magazynowania, logistyki i produkcji, poszukuje partnerów – przedsiębiorstw, które chcą rozwinąć swój biznes poprzez sprzedaż, serwis oraz wdrażanie produktów krakowskiej firmy.

Program Partnerski Quantum to możliwość biznesowej współpracy, którą firma kieruje do polskich i zagranicznych przedsiębiorstw: zarówno tych, które oferują produkty i usługi związane z logistyką i magazynowaniem, jak związanych ze światem IT – np. integratorów oprogramowania. Skąd pomysł na Program?

POLECAMY

– Mniejsze firmy – oferujące usługi np. consultingowe, związane z e-commerce’m, wyposażeniem magazynów czy też z systemami ERP – spotykają się z sytuacjami, w których ich klienci wyrażają potrzeby związane z nowoczesnym zarządzaniem logistyką. I tu właśnie pojawia się potencjał naszej współpracy: jesteśmy w stanie zaspokoić te potrzeby. Firmy, które wcześniej nie były bezpośrednio związane z systemami IT dla logistyki, ale dla których stanowić będą one wartościowe uzupełnienie oferty, mogą zostać naszymi dystrybutorami – wskazuje Artur Kilian, Partner Account Manager w Quantum Qguar.

 

Quantum to software house z siedzibą w Krakowie, którego historia sięga 1996 roku. W tym czasie firma stała się liderem na rynku systemów IT dla logistyki.

 

Zakres współpracy partnerów i Quantum Qguar może być różny – w zależności od potrzeb i możliwości partnerskich firm.

– Przygotowaliśmy dwie ścieżki rozwoju partnerów: handlową i wdrożeniową. W ramach każdej z nich przewidujemy po cztery poziomy rozwoju. Partner handlowy może zaangażować się w stopniu, który będzie dla niego najbardziej odpowiedni – może zdecydować się tylko na przekazywanie do nas leadów, jak i również może samodzielnie sprzedawać nasze oprogramowanie. Oczywiście im większe jest zaangażowanie po stronie partnera, tym większe będzie odnosić korzyści – dodaje Elżbieta Piotruk, Partner Channel Manager.

Ścieżka handlowa i wdrożeniowa to dwa odrębne modele partnerstwa, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by niektóre firmy skorzystały z obydwu.

– Wyobraźmy sobie sytuację, w której pewna firma wdrażająca i integrująca systemy informatyczne, postanawia zostać naszym partnerem. Nasza współpraca może rozwijać się w obu zakresach, ponieważ takie przedsiębiorstwo posiada zarówno kompetencje sprzedażowe, jak i wdrożeniowe. Z kolei firma dostarczająca wyposażenie magazynów raczej nie będzie zainteresowana ścieżką wdrożeniową, ale śmiało może oferować nasz system, a zatem zostać partnerem handlowym. Założeniem Programu Partnerskiego Quantum jest to, by coś dla siebie mogły w nim znaleźć bardzo różnorodne firmy – tak długo, jak mają coś wspólnego ze światem IT bądź logistyki – wskazuje Artur Kilian.

 

Szczegóły Programu Partnerskiego oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie:
www.quantumpartnerprogram.eu/pl

Flagowym produktem Quantum Qugar jest system Qguar WMS – oprogramowanie służące do wspomagania procesów w magazynach, zarówno tych własnych, jak i usługowych.

– To właśnie wokół tego produktu zbudowaliśmy Program Partnerski Quantum – jestem pewien, że będzie on atrakcyjną propozycją dla wielu klientów naszych potencjalnych partnerów. W przyszłości nie wykluczamy jednak rozbudowy Programu o inne systemy z naszego portfolio – zapowiada Andrzej Grigoriew, Business Development Manager.

Firmy, z którymi Quantum Qguar podpisze umowę o współpracy, mogą liczyć na pełne wsparcie w nowej roli.

– Zależy nam na tym, żeby nasi partnerzy w pełni skorzystali z potencjału współpracy. Druga bardzo ważna sprawa to to, by klienci naszych partnerów również byli zadowoleni z ich usług związanych z naszymi systemami. Właśnie dlatego kładziemy duży nacisk na szkolenia i proces certyfikacji partnerów. Mogą oni również liczyć na wsparcie marketingowe, dostęp do naszego know-how oraz wsparcie merytoryczne – wskazuje Elżbieta Piotruk.

 

Program Partnerski Quantum to owoc ścisłej współpracy wszystkich działów firmy, m.in. Działu Marketingu i Sprzedaży oraz nowo powołanego Działu Wsparcia Partnera.

 

Quantum Qugar zaprasza do kontaktu i rozmów również te firmy, które jeszcze nie są przekonane, że Program Partnerski Quantum to rozwiązanie właśnie dla nich.

– Z wszystkimi potencjalnymi partnerami przeprowadzamy rozmowy, które pozwalają się nam wzajemnie lepiej poznać. Chętnie opowiadamy o naszej firmie, systemach i możliwościach wspólnego biznesu, jesteśmy otwarci na wszelkie pytania. Jeżeli jakaś firma widzi potencjał w naszej współpracy, ale ma wątpliwości, to z przyjemnością je rozwiejemy. W celu umówienia się na taką rozmowę wystarczy wypełnić formularz na stronie Programu lub skontaktować się ze mną na LinkedInie – zachęca Artur Kilian.

Program Partnerski Quantum zaowocował już umowami partnerskimi z firmami z Węgier, Litwy i Ekwadoru. Aktualnie firma skupia się na rodzimym, polskim rynku.

Przypisy