Kod sukcesu w biznesie

Skuteczna sprzedaż

Zastanawiałeś się kiedyś, co powoduje, że niektórzy piastują lukratywne stanowiska w korporacjach lub zakładają doskonale funkcjonujące firmy, gdy tymczasem inni przez lata cierpliwie w roli petentów czekają na swoją szansę, a los całkowicie ignoruje ich awanse? Klucz do rozwiązania tej zagadki skrywa: samoświadomość, triada ludzi sukcesu oraz trening wzorcowych kompetencji.

Samoświadomość to fundament inteligencji emocjonalnej, która w 80% wpływa na sukces zawodowy i spełnienie prywatne. W USA mówi się, że piątkowi absolwenci wyższych uczelni pracują dla tych trójkowych, a czwórkowi lądują w polityce. Osoby o największym poziomie IQ to niekoniecznie tytani biznesu. Przyjrzyjmy się zatem kompetencjom, które najczęściej znamionują ludzi sukcesu.

POLECAMY

RamkA 1
Jak badać czynniki sukcesu?

Warto skorzystać z certyfikowanego narzędzia psychometrycznego. Należy jednak uważać, ponieważ na rynku funkcjonuje sporo „kolorowych” testów, które przyciągają krzykliwym marketingiem, ale, gdy przyjrzymy się metodologii, odstręczają merytorycznie. Większość z nich bazuje na zakwestionowanej przez naukę postjungowskiej typologii lub popneuropsychologii. Bezpieczną alternatywą są restrykcyjnie przebadane (m.in. przez europejskie i amerykańskie Towarzystwa Psychologiczne) testy osobowości przeznaczone dla działów HR (np. Master Person Analysis lub Thomas).

Reżyserujesz czy statystujesz? 

Samouznanie...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Nowa Sprzedaż"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy