Jesteś ekspertką i chcesz zarabiać na wiedzy online? Zobacz, jak pomóc sobie z pięcioma najczęstszymi problemami, które hamują Twój start!

Raport

Ponad 63% kobiet boi się krytyki kompetencji, 62% przed działaniem blokuje perfekcjonizm, a 32% obawia się, krytyki wyglądu, gdy zacznie dzielić się wiedzą online – według raportu „Jesteś ekspertką. Uwierz w to!”. Co jeszcze blokuje kobiety przed zarabianiem na wiedzy online?

Kobiety mają wiedzę, doświadczenie, wciąż podnoszą kwalifikacje, są ekspertkami, jednak… Nie wierzą w siebie na tyle, by śmiało sięgać po swoje marzenia i bardzo często to widać, gdy przychodzi do rozwijania kariery, w tym w zarabianiu na wiedzy online. Nie pomaga nam to, jak byłyśmy wychowywane: by nie chwalić się zanadto i nie wychylać, najlepiej czekać, aż ktoś nas zauważy. Nie ułatwia tego także patriarchalne społeczeństwo i przekonania na temat pracy zawodowej kobiet, gdzie niezależnie od tego, co robimy, zawsze nie jest tak, jak powinno. Na samym końcu – same oceniamy się bardzo surowo, wymagając od siebie znacznie więcej niż od innych.

POLECAMY

Idealny moment nie istnieje albo jest właśnie teraz

Bardzo częstym problemem kobiet jest odwlekanie w nieskończoność decyzji o ruszeniu ze swoją działalnością online. Nie jestem tutaj wyjątkiem, chyba że takim potwierdzającym regułę. Sama zwlekałam z założeniem swojego bloga kilka lat, nim w końcu inne kobiety dały mi kopniaka na rozpęd do działania. Dziś jedyne, czego żałuję, to to, że straciłam tyle czasu na rozmyślania. Ile ja mogłam już zrobić w tym czasie!
W raporcie „Jesteś ekspertką. Uwierz w to!” na ponad 1000 ankietowanych kobiet, aż 51% z nich marzy o dzieleniu się wiedzą, ale zwleka. Dlaczego tak często odwlekamy to, na czym nam zależy? Ze strachu! Boimy się porażki, krytyki, tego, że sobie nie poradzimy. Start dzielenia się wiedzą online,...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Nowa Sprzedaż"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy