Autor: Tomasz Dziobiak

Konsultant ds. procesów sprzedaży, przedsiębiorca i współtwórca dmsales.com – narzędzia do automatyzacji marketingu i sprzedaży B2B. Pasjonat sztucznej inteligencji, algorytmów i analityki. Prywatnie podróżnik, uwielbiający Podhale oraz dobrą włoską kuchnię, pasjonat win i dobrych historii.

NAPISZ DO AUTORA: 
tomasz.dziobiak@dmsales.com

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak podnosić systemowo efektywność procesów lead generation b2b?

W przeprowadzonym przez portal dmsales.com badaniu dotyczącym automatyzacji procesów sprzedaży i marketingu, ponad 80% specjalistów wskazało, iż efektywność prowadzonego procesu lead generation, ma znaczny wpływ na wynik sprzedaży. Co ciekawe, w segmencie mikroprzedsiębiorstw, co drugi kierownik wskazywał, iż podniesienie efektywności zdobywania klientów jest kluczowym wyzwaniem dla jego firmy. Jednak tylko 12% kierowników przyznało, że w ostatnich 6 miesiącach dokonało zmian i optymalizacji swojej sprzedaży. Główne bariery związane z brakiem podnoszenia efektywności to brak czasu oraz zasobów czy potrzeba osiągnięcia wyników tu i teraz. Od czego zatem można zacząć budowanie efektywnego procesu lead generation B2B, aby wspierał rozwój biznesu?

Czytaj więcej

Najważniejsze strategie generowania leadów B2B, które powinieneś wdrożyć w drugiej połowie 2022 r.

W erze cyfrowej łączenie się z obecnymi i potencjalnymi klientami nigdy nie było tak łatwe. A jednak sama obfitość użytkowników i treści online sprawia, że trudno jest wiedzieć, do kogo i jak optymalnie dotrzeć, bo tylko 19% przedstawicieli sektora MŚP potrafi zdefiniować swoje persony zakupowe, nie mówiąc już o znalezieniu uważności potencjalnego odbiorcy i jego angażowaniu.

Czytaj więcej