Autor: Sebastian Woźniak

Trener biznesu, konsultant oraz menedżer sprzedaży z dwudziestoletnim doświadczeniem. Tworzył strategie dotarcia do rynku oraz transformacji działów komercyjnych. Właściciel BST – firmy wspierającej organizacje w budowaniu procesów sprzedażowych oraz organizacyjnych, menedżerów w budowaniu rutyn zarządczych, zespoły w budowaniu kompetencji

NAPISZ DO AUTORA:
sebastian.wozniak@bst-consulting.pl

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Premie dla działu sprzedaży – jak zbudować system, który motywuje i zwiększa zyski?

Skuteczny system premiowy pomaga zwiększyć sprzedaż i przybliża do osiągnięcia celów biznesowych. To także ważne dla pracowników działu sprzedaży narzędzie motywacyjne, które może przyczynić się do zwiększenia ich efektywności. Dobrze skonstruowany system premiowy musi jednak uwzględniać cele biznesowe oraz wartości firmy. Jakich kluczowych obszarów nie może w nim zabraknąć?

Czytaj więcej

R2M jako strategia budowania efektywnego zespołu sprzedaży, odpowiadającego na dzisiejsze wyzwania

Definicja Route to Market (RtM lub R2M) jest niczym innym, jak sposobem na dotarcie do rynku. Co istotne, można to zrobić na wiele sposobów, jednak celem nadrzędnym jest uzyskanie pełnej efektywności procesu sprzedaży wraz ze zwiększeniem zyskowności. Mówiąc wprost – to mapa dotarcia produktów z fabryki lub magazynu do dystrybutorów, klientów lub nawet końcowego konsumenta w najbardziej efektywny i wydajny sposób, mający na celu wzrost zysku przy jednoczesnym zadowoleniu klientów. Strategia określa rolę firmy, natomiast RtM jest odpowiedzią jak to zrobić.

Czytaj więcej