Autor: Krzysztof Lewiński

Dyrektor Krajowy w firmie Armatis Polska, która jest jednym z największych działających w Polsce outsourcerów obsługi klienta i sprzedaży. Firma ta od ponad 30 lat tworzy rozwiązania outsourcingowe dla przedsiębiorstw. Dotyczą one wielokanałowego wsparcia klienta, sprzedaży, helpdesku oraz innych rozwiązań B2C i B2B, które są dostarczane w ponad 
14 językach i zgodnie z wizją zawartą w haśle „Your customer first”.
NAPISZ DO AUTORA: Krzysztof.Lewinski@armatis.com

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Długoterminowe doświadczenia klientów ważniejsze niż jednorazowy skok sprzedaży

Black Friday, Cyber Monday czy inne przedświąteczne wyprzedaże już na stałe weszły do kalendarza zakupowego wielu konsumentów na całym świecie. To okres, w którym marki kuszą wyjątkowymi promocjami, rabatami i okazjami, przyciągając tłumy klientów. Firmy powinny jednak pamiętać, że równie ważne jak jednorazowy skok sprzedaży jest zapewnienie długoterminowego pozytywnego doświadczenia klientom, które obejmuje nie tylko same zakupy, ale i obsługę posprzedażową. Wyłącznie w takim przypadku mamy szansę na to, aby zmienić jednorazowych nabywców skuszonych promocją w powracających klientów.

Czytaj więcej

Boty w centrach obsługi – nieuchronna ekspansja?

Polacy w większości nie lubią botów w centrach obsługi klienta, ale w porównaniu z resztą świata nasz stosunek do nich nie jest wcale taki zły. Wydaje się, że jesteśmy pogodzeni z ich dalszym rozwojem – takie są główne wnioski płynące z badania doświadczeń i opinii Polaków związanych z obsługą klienta wykorzystującą boty oparte na sztucznej inteligencji.

Czytaj więcej

Presja na działy obsługi będzie rosła w 2023 r.

W kontaktach z działami obsługi klienta Polacy przede wszystkim oczekują szybkości i efektywności działania. W tym kontekście trudno się dziwić, że kiedy kontaktujemy się z działem obsługi najbardziej irytują nas rzeczy, które wydłużają czas załatwienia naszej sprawy, jak długie oczekiwanie na kontakt z konsultantem, liczne przełączanie pomiędzy różnymi osobami oraz łączenie z automatem – wynika z drugiej edycji badań Armatis Customer Experience Index. Szybkość i efektywność obsługi, a także kontakt z konsultantem mówiącym w rodzimym języku to najważniejsze oczekiwania klientów wobec contact center i raczej się to nie zmieni w 2023 roku. Sprostanie tym wymogom będzie dużym wyzwaniem dla wielu firm.

Czytaj więcej