Autor: Katarzyna Kramnik

rzeźbi w słowach, ma zawsze za dużo pomysłów i na wszystko próbuje spojrzeć z drugiej strony; jako senior content manager zajmuje się stroną internetową, blogiem i kampaniami contentowymi dla Synerise, firmy oferującej narzędzia dla rozwoju biznesu oparte o sztuczną inteligencję; po kilku latach pracy dla firm SaaS i IT wypracowała swoją specjalność: content marketing oparty o wyjaśnianie skomplikowanych zagadnień w przystępny sposób; ma za sobą występy gościnne w polskich i zagranicznych publikacjach branżowych; po godzinach przesiaduje w kinie lub pracuje przy sesjach zdjęciowych jako dyplomowana wizażystka.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Pieniądze to nie wszystko. Dlaczego i jak dbać o lojalność klienta?

Zacznę od kontrowersyjnego pytania: Czy masz czasem ochotę przekląć swoich klientów? Ponieważ milczenie jest złotem, nie trzeba odpowiadać na głos, jednak na pocieszenie dodam, że nie możemy mieć do siebie pretensji. Podstawowe teorie ekonomiczne zdają się potwierdzać najgorsze – klienci to w większości oportuniści, których interesuje jedynie opłacalność transakcji, czyli maksimum wartości przy minimum kosztów. Z drugiej strony utrzymanie jak największej liczby klientów może doprowadzić do znaczącego podniesienia zysków, więc może warto powalczyć o lojalnego klienta? Sprawdźmy to!

Czytaj więcej

Omnichannel - wszystko i nic? Odkrywamy wyzwania i obalamy mity

Choć słowo „omnichannel” pojawiło się w języku polskim stosunkowo niedawno, w rozmowach o biznesie odmieniano je już przez wszystkie przypadki. Jednak zdecydowanie łatwiej o czymś po prostu rozmawiać niż faktycznie coś zrobić – firmy niejednokrotnie mają ambiwalentny stosunek do omnichannelu albo nie zdają sobie sprawy ze złożoności tego rodzaju komunikacji z klientem.

Czytaj więcej