Autor: Arkadiusz Chludziński

Konsultant, trener w Sandler Training Polska; wyznawca metodyki Sandlera, ma ponad 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu działań sprzedażowych i zarządzaniu nimi, pracował w takich firmach, jak Orange Polska, Deloitte oraz PwC; łączy wiedzę praktyczną, zdobytą na polu sprzedaży, z wiedzą naukową; w sprzedaży kieruje się zasadą: „Wyróżnij się albo zgiń”; „naczelny pogromca” bezrefleksyjnego podejścia do prowadzonych działań sprzedażowych; sprzedawca nawrócony na marketing 
 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Co dziś właściwie sprzedaje?

Od dłuższego czasu mam przyjemność doradzać sprzedawcom, zespołom handlowym czy szefom sprzedaży. Jak bumerang wracają pytania: „Jaki mam być w relacji z klientem”, „Jacy moi ludzie mają być w relacjach z klientami?”, „Co robić, żeby moi ludzie domykali lepiej umowy?”. Zasadniczo co drugie zapytanie o szkolenia sprzedażowe zawiera element zamykania sprzedaży, finalizacji. Masowo poszukujemy sposobów na zwiększenie konwersji. Bo ta przypomina dziś rzut makaronem o ścianę. Trochę się przyklei. Dużo spadnie. 

Czytaj więcej

Spowiedź sprzedawcy nawróconego na marketing

Od lat trwają gorące dyskusje nad wyższością sprzedaży nad marketingiem lub marketingu nad sprzedażą. Można usłyszeć, że „marketing to koszt”, a „sprzedaż to banda ofensywnych wciskaczy bez taktu i wyczucia rynku”. Jak marketing wygląda w oczach „rasowego sprzedawcy”? Poznaj moją historię.

Czytaj więcej