Dostawy bez poślizgu - nie pozwól, by ktoś w te święta został na lodzie

Otwarty dostęp

Przed nami najgorętszy okres w roku – Święta Bożego Narodzenia. Najwyższa pora, by rozpocząć przedświąteczne zakupy i zaopatrzyć się w prezenty dla najbliższych. Już niedługo w sklepach pojawią się gigantyczne kolejki, dlatego warto się spieszyć. W szczególności wtedy, gdy planujemy wysłać upominki w dalszą drogę, np. do rodziny, która z nami nie mieszka, a obecna sytuacja nie pozwala nam na spotkanie.

W okresie świątecznym w świecie sprzedaży panuje duży ruch. Aby nasze prezenty lub ozdoby dotarły na czas, warto rozpocząć zakupy już w listopadzie lub maksymalnie na początku grudnia. Pozwoli nam to uniknąć przykrych sytuacji, związanych z opóźnieniem w doręczeniu paczki lub, w najgorszym wypadku - brakiem dostawy w ogóle. Pamiętajmy, iż zamówiony przez nas prezent lub ozdoba może nie spełniać naszych oczekiwań i będziemy chcieli go zwrócić, co wygeneruje dodatkowe opóźnienie. Podsumowując, nie zwlekajmy z zakupami świątecznymi. Jeśli złożymy zamówienie odpowiednio wcześnie, nie będziemy musieli się obawiać, iż nasza dostawa nie zostanie zrealizowana lub dotrze do nas po świętach.

POLECAMY

Istnieje wiele opcji wysyłki, które możesz wybrać. Prawdopodobnie największą popularnością cieszą się paczkomaty. Warto jednak zwrócić uwagę na nową opcję, która pojawiła się na rynku, mianowicie – Orlen Paczka. Marka Orlen Paczka pojawiła się na rynku we wrześniu 2021 roku. W październiku 2021 roku ilość punktów Orlen Paczka przekroczyła 6 tysięcy. Początkowo punkty Orlen Paczka zlokalizowane były w kioskach ruchu oraz sklepach spożywczych. W chwili obecnej do sieci Orlen Paczka dołączyły punkty zlokalizowane na stacjach paliw oraz automaty paczkowe. Orlen Paczka jest bardzo konkurencyjna. Koszt wysyłki zaczyna się już od 7,70 zł.

Poza paczkomatami możemy skorzystać z tradycyjnej wysyłki kurierskiej. Zamówienie kuriera online jest jedną z najbardziej popularnych metod na zlecenie odbioru przesyłki przez kuriera ze wskazanego adresu. Cały proces sprowadza się do kilku prostych czynności:

  1. Zapakuj paczkę - warto wykorzystać opakowanie kartonowe; należy pamiętać aby karton był dopasowany do przedmiotów, które chcemy w nim umieścić - nie powinien być zbyt duży lub zbyt mały, a jeśli nie mamy innego to należy przedmioty zabezpieczyć tak aby nie przemieszczały się wewnątrz opakowania; dobrze jest owinąć opakowanie folią typu stretch, co dodatkowo zabezpieczy przesyłkę przed zewnętrznymi uszkodzeniami; po zapakowaniu przesyłki należy ją zważyć oraz zmierzyć; szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć tu: http://bityl.pl/FTWEX.
  2. Wypełnij formularz - formularz zamówienia kuriera znajdziesz tu: http://bityl.pl/HwVLX.
  3. Opłać zamówienie - płatności można dokonać kartą lub poprzez funkcjonalność szybkich przelewów; po opłaceniu zamówienia, zlecenie wysyłane jest do firmy kurierskiej i jeśli wszystko jest poprawnie, wygenerowane zostaną dokumenty transportowe; wszystkie niezbędne informacje oraz dokumenty otrzymamy pocztą elektroniczną.
  4. Dołącz do paczki dokumenty transportowe - dokumenty transportowe, które otrzymaliśmy pocztą elektroniczną należy koniecznie przykleić do przesyłki ponieważ zawierają on informacje niezbędne do realizacji doręczenia przesyłki.
  5. Wydaj paczkę kurierowi - kurier przyjedzie po paczkę jeszcze tego samego dnia lub następnego dnia roboczego.

Jeśli nie chcemy czekać na kuriera, możemy skorzystać z opcji nadania i doręczenia w paczkomacie lub punkcie obsługi przesyłek. W tym wypadku, przesyłkę należy dostarczyć do paczkomatu lub punktu nadań. Przesyłka zostanie doręczona do paczkomatu lub punktu, gdzie odbiorca musi ją odebrać. W ten sposób unikniemy kontaktu z kurierem oraz obniżymy koszty, ze względu na fakt, iż tego typu usługa jest nieco tańsza od przesyłki zlecanej do odbioru i doręczenia osobistego przez kuriera.

Lista paczkomatów: http://bityl.pl/0ZC2b.

Lista punktów obsługi paczek: http://bityl.pl/nXYLX.

Nie możemy zapominać o tym, że te święta mogą również wyglądać inaczej i część z nas być może nie zobaczy wszystkich najbliższych na żywo, dlatego już teraz warto pomyśleć o wysyłce prezentów – także za granicę. Zdajemy sobie sprawę, że istnieje możliwość zamówienia gotowego prezentu przez internet, ale wierzymy, iż są osoby, które będą chciały podarować coś od serca, coś wykonanego samodzielnie. Nasi kurierzy dostarczą każdą rzecz – zarówno drobiazgi, jak i przesyłki większe gabarytowo. Serwis smartkurier.pl powstał między innymi po to, by sprawiać innym radość, szczególnie w tak pełnym ciepła i miłości rodzinnej czasie.

Sam widzisz, że opcji jest dużo. Nie pozwól na to, by ktoś z Twoich bliskich został w te święta na lodzie i nie otrzymał upominku. Pamiętaj, że możesz zamówić kuriera online, korzystając z oferty Smart Kurier, gdzie będziesz mógł skorzystać z usług oferowanych przez InPost, FedEX, DHL, DPD, UPS, GLS oraz nadać paczkę w Paczkomacie lub punkcie Orlen Paczka.

Sprawdź naszą ofertę na stronie www.smartkurier.pl!

 

Przypisy