Autor: Barbara Jurczak

Junior Influencer Manager w LifeTube. Ma doświadczenie menedżerskie w pracy z muzykami, aktorami, a także z twórcami internetowymi. Współpracowała m.in. z takimi klientami, jak LEGO, Leroy Merlin, Samsung czy HalfPrice. Specjalizuje się w temacie moralności branży influencer marketingu oraz bada granice moralne influencerów.

NAPISZ DO AUTORki:
barbara.jurczak@lifetube.pl

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak robić moralny influencer marketing?

Zawód influencera nie zawsze cieszył się dobrą opinią i często był postrzegany jako nieodpowiedzialny i pozbawiony moralności. Wiele razy słyszeliśmy o współpracach „scamowych” oraz sytuacjach, gdy influencer promował produkt, którego sam wcześniej nie używał i nie znał. Pomimo tych negatywnych aspektów, firmy coraz częściej przekonują się do tego typu działań. Pozostaje zatem pytanie: jak przeprowadzić kampanię marketingową z twórcami internetowymi, aby była ona w pełni etyczna?

Czytaj więcej

Jak robić moralny influencer marketing?

Zawód influencera nie zawsze cieszył się dobrą opinią i często był postrzegany jako nieodpowiedzialny i pozbawiony moralności. Wiele razy słyszeliśmy o współpracach „scamowych” oraz sytuacjach, gdy influencer promował produkt, którego sam wcześniej nie używał i nie znał. Pomimo tych negatywnych aspektów, firmy coraz częściej przekonują się do tego typu działań. Mają one bowiem duży wpływ na wzrost sprzedaży produktów i usług, a badania potwierdzają, iż korzystanie z influencer marketingu ma bardzo wiele plusów. Pozostaje zatem pytanie: jak przeprowadzić kampanię marketingową z twórcami internetowymi, aby była ona w pełni etyczna?

Czytaj więcej